Choď na obsah Choď na menu
 


Chcem psa!!!

11. 11. 2009

Keď chcete mať psa, musíte si rozmyslieť akého by ste asi chceli. Keď bývate v byte tak sa vám hodíte menší psík napríklad westík, jorkšír, pekniský palácový psík. Ak však máte dom s veľkou záhradou, tak by ste mohli mať vlčiaka, dogu, labradora, pitbula a iné väčšie a stredné rasy. Mať psa je veľké rozhodnutie a na tejto stránke ti s tým pomôžeme.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pomoc pri výbere správnej rasy.

(Patrik, 23. 11. 2015 23:59)

Dobrý deň, potreboval by som pomôcť s výberom tej správnej rasy pre mna.
Rozhodujem sa medzi rotweiler, akita, sharpei, chow chow, československý vlčiak, neapolitan mastif, labradoodle,husky,kolia - krátkosrstá.

Kritéria : Bývam v byte, ale určite nechcem mať malého psa. Podľa odborníkov z animal planet , sa napríklad aj do bytu hodí vačší psík, za predpokladu, že bude mať dostatok psychickej a fyzickej záťaže, napríklad takú nemeckú dogu odporúčajú do bytu alebo aj Greyhounda, takže také argumenty že do bytu patrí malý pes neakceptujem...:D.
Dalšie kriterium je ten typický psí zápach - sú plemená o ktoré majú tento zápach úplne minimálny napríklad : colia, husky, pudel...

čiže tie kritéria : 1. bývam v byte,
:2. nižšia intenzita brechania,
:3. zápach,nizko až stredne aktívny psík, ktorý vydrží sám doma pár hodín bez problémov,
:4.daľšie kritérium je slintanie alebo slintavosť - chcel by som takého psa čo má nizku intenzitu slintavosti,
:5 psík by nemal byť kamarát s každým koho uvidí ,chcem psíka ktorý bude vedieť aj zavrčať keĎ bude treba,
:6. a chcem s psíkom robit skijorging tak rekreacne, ked sa bude dať z času na čas.
Ďakujem za odpoveĎ a nazor.

SOS- ;)

(dení, 9. 7. 2012 13:13)

Ahoj,volám sa Deniska.Strašne by som chcela istého psa z útulku. Je to kríženec jazvečíka s ???. Bývam v 3-izbovom byte a mám 11 rokov. Mama mi ho nechce dovoliť-vraj máme dosť zvierat. Mám aj malého brata-alergika. Kedže je útulok blízko továrne behajú tam podkany. Je vhodný do bytu?-On nepotrebuje dlhé prechádzky, nešpiní si do voliéri, má krátku srsť, je docela malý a má 5-6 r. Je na mňa zviknutý. Poradíte mi ? Ako mám presvečiť mamu ?

Re: SOS- ;)

(michal, 27. 10. 2014 14:29)

zober ho domov a uvidiš ešte sa znim budu mazlit

Pomoc pri výbere plemena

(admin, 13. 11. 2011 11:01)

Dobrý deň,
americký kokeršpaniel je síce malý pes, ale potrebuje veľa pohybu a starostlivosť (česanie), nanešťastie má toto plemeno veľa zdravotných problémov (epilepsia). Francúzsky buldoček teraz patrí medzi obľúbené domáce plemená, hodí sa do bytu a nie je taký náročný.

Odporúčam vám ísť sa pozrieť do útulku, sú preplnené a zvieratá čakajú, psy z útulku sú najvernejšie, a tam vám presne vyberú aký pes sa k vám hodí.

Pomoc pri výbere plemena

(Eva, 13. 11. 2011 7:55)

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť rpi výbere rasy. Mám 1-izbový byt a rozhodujem sa medzi americkým kokeršpanielom a francúzskym buldočekom. Vie mi niekto povedať negatíva týkajúce sa spomínaných plemien?
Za pomoc veľmi pekne ďakujem.

akeho chcem psa? :-D

(admin, 22. 3. 2011 18:24)

ak chceš nenáročného psa, skús čínskeho chocholatého psíka- nemá srsť ale potom v zime pozor- potrebujeme kabát a je možno náročný len pre to aby ste sa mu mohli starať o pokožku. Ak nie tohto tak potom poradím Yorkšíra, aj keď má dlhú srsť, má jemnú a vôbec nie hustú, takže vôbec nepĺzne. Ak sa vám ani tento nebude pozdávať skúste jazvečíka hladkosrstého. Je malý, a má krátku srsť. Vôbec nie je náročný, ale aj on musí ako každý pes chodiť na prechádzky aspoň dvakrát denne. Večre a ráno. Alebo ešte mops je malý. Má krátku srsť a hodí sa do bytu. Nezabudnite ale na psa v zime, potrebujeme bundičku - ak má krátku srsť. Verím že psík sa bude mať u vás dobre, aj keď na neho nebudeme mať veľa času. Nakúpte mu hračky aby sa zabavil kým budete preč.

akeho chcem psa?:D

(jiri, 20. 3. 2011 0:09)

chcel by som poradit pri vybere psa, v mojom priapde to budr asi velmi narocne:/ mam maly jednoizbovy byt...chcel yb som psa, s kt. sa da hrat, naucim ho posluchat a je citlivy...nechce, aby mal dlhu srst, lebo nemam rad, ked z niektorych lzdi, co maju psa to doslova "citit"...hlavyn problem je ten , ze an psiak moc casu nemam...vacsinou rano odchadzam o tej 5 do 15..alebo od 13 do 23...polovicka ta chodi do prace tak 8 az 19..takze qan psiak moc casu naozaj cez den nebude,,,velmi psika chcem, ale chcem , aby bol zaroven aj spokojny